تماس با ما

0513-8438080

خدمات دندان پزشکی ما

ما همیشه خوشحال هستیم که به شما بهترین خدمات را ارائه می دهیم

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت به معنی کاشتن می باشد وایمپلنت دندانی به طور معمول قطعاتی از جنس تیتانیوم است که برای جای گزینی دندان در فک قرارمی گیرد.سوالات زیادی در زمینه این درمان برای مردم مطرح است که در این جا به بعضی از آن ها اشاره می شود .اگر شما هم در این موارد سوالی دارید لطفا در قسمت پرسش وپاسخ مطرح نمائید.

آيا درمان ايمپلنت در مورد هر بيماري امكان پذير است؟

براي مشخص شدن امكان درمان ايمپلنت در يك بيمار مراجعه به دندانپزشك و انجام معاينات توسط وي وانجام راديوگرافي هاي مربوطه الزامي است. وضعيت سلامت جسمي ورواني بيمار نيز قبل از درمان مورد ارزيابي قرار مي گيرد.كساني كه بيماري هاي كنترل نشده اي نظير ديابت ويا فشارخون داشته باشند تا قبل از يك درمان پايدار كانديد مناسبي براي ايمپلنت نيستند.در عين حال انجام ايمپلنت در كساني كه زياد سيگار مي كشند با ريسك بالائي همراه است.

ميزان موفقيت ايمپلنت ها چقدر است؟

مطالعات بلند مدت وتحقيقات علمي فراوان نشان داده انددر صورتي كه كيفيت و ميزان استخواني كه ايمپلنت ها در آن قرار مي گيرندمناسب بوده ومراحل جراحي وپروتز توسط دندانپزشك مجرب و دوره ديده به درستي انجام گرددوبيمار دستورات بهداشت دهان ومراقبت هاي دوره اي را رعايت كنددوام تا آخر عمر را مي توان براي آنها در نظر گرفت.

چه كسي درمان ايمپلنت را انجام مي دهد؟

در برخي از موارد كار ايمپلنت به صورت تيمي انجام مي شود .بدين معني كه جراحي ايمپلنت توسط جراح لثه ويا جراح فك وصورت و مراحل پروتزي توسط دندانپزشك و يا متخصص پروتز انجام مي گردد.در مواردي نيز دندانپزشكي كه دورة جراحي و پروتز ايمپلنت هر دو را گذرانده به تنهائي اقدام به قراردادن ايمپلنتها و پروتز آنها مي كند.در هر حال براي انتخاب پزشك مناسب به ميزان تجربه هاي قبلي وي با ايمپلنت ها دقت كافي مبذول نمائيد.

آيا در هنگام قراردادن ايمپلنت ها دردوجود خواهد داشت؟

جراحي ايمپلنت به طور معمول در مطب وبا بي حسي موضعي انجام مي شودومانند ساير عمل هاي دندانپزشكي پس از بي حس شدن هيچ دردي ندارد.

آيا پس از عمل جراحي ايمپلنت درد زيادي وجود خواهد داشت؟

مشابه هر عمل جراحي دهان پس از عمل ممكن است درجاتي از ناخوشي ودرد وجود داشته باشد.با استفاده از داروهاي تجويزي مشكل خاصي وجود نخواهد داشت.

علت گراني ايمپلنت در مقايسه با ساير درمانهاي دندانپزشكي ( در كشور ما ) چيست؟

ايمپلنت از قطعات مختلفي تشكيل شده است كه هر قطعه هزينه بالائي دارد. در عين حال عمل جراحي ايمپلنت عملي بسيار حرفه اي و با مسئوليت بالاست.مراحل پروتزي ايمپلنت نيز بسيار تخصصي ووقت گير است.مراحل لابراتواري ايمپلنت چندين برابر كارهاي معمول هزينه بر ميدارد. دندانپزشكي كه در زمينه ايمپلنت فعاليت دارد براي به روز نگهداشتن اطلاعاتش نياز به شركت در دوره هاي مختلف داخلي وخارجي دارد كه هزينه زيادي را ميطلبد.باوجود تمام اين مسائل قيمت تمام شده هر ايمپلنت در كشور ما نسبت به خارج از كشوريك دوم تا يك سوم مي باشد.

بیشتر بخوانید